Jaką pojemność dyspensera najlepiej jest wybrać?

Jaką pojemność dyspensera najlepiej jest wybrać?

Handel

Objętość w odniesieniu do produktów, które mają obsłużyć znaczną grupę osób, ma istotne znaczenie. Dlatego też dozowniki do mydła dostępne są nie tylko w różnych modelach oraz designach, ale i rozmiarach, między którymi mogą wybierać zarówno klienci indywidualni, jak i właściciele większych placówek. Nie trzeba specjalnie wykonywać obliczeń matematycznych, aby stwierdzić, czy dana ilość płynu wystarczy na określony przedział czasu. Jakie dozowniki do mydła są zatem dedykowane do konkretnych placówek? 

Miejsca publiczne – toalety, galerie, duże zakłady pracy 

Im więcej osób przebywa jednocześnie na konkretnej przestrzeni, tym można się spodziewać tego, że toaleta będzie o wiele częściej eksploatowana. Dozowniki do mydła dla takich miejsc powinny odznaczać się zatem dużą pojemnością, którą jest 1000 ml.

Dzięki temu będzie można mieć pewność, że substancji, używanej do mycia rąk, nie zabraknie już pod sam koniec dnia, a jej uzupełnianie będzie o wiele rzadsze. Trzeba pamiętać również o tym, że im większy dyspenser, tym więcej potrzebuje on miejsca. Nie jest to zatem rozwiązanie dla małych powierzchniowo łazienek. 

Małe, jak i średnie zakłady pracy 

Dozowniki do mydła w zakładach pracy wybiera się na podstawie dwóch kryteriów:

  • ilości osób pracujących w danym obiekcie,
  • wielkości toalety.

Patrząc na te wskaźniki pracodawcy, zakupując dozowniki do mydła, mogą wybrać zarazem modele o pojemności 500 ml, jak i 300 ml. Aby dodatkowo ograniczyć dozowanie zawartej w nich substancji, warto zastanowić się nad zakupem dozowników automatycznych, które z precyzją wydzielają porcje substancji, potrzebnej do dokładnego umycia rąk. Dzięki temu jeden wkład jest w stanie obsłużyć więcej osób.