Jakie pomidory do uprawy w tunelach i polu?

Jakie pomidory do uprawy w tunelach i polu?

Handel

Pomidor należy do warzyw bardzo chętnie uprawianych w Polsce. Warzywo to jest uprawiane zarówno w polu, jak i pod osłonami. Sklepy ogrodnicze muszą więc posiadać nasiona pomidorów przeznaczone do obu rodzajów upraw.

Jakie nasiona holenderskie pomidorów wybierane są najczęściej?

Osoby, które zajmują się uprawą pomidorów mają do wyboru nasiona pomidorów od polskich i zagranicznych producentów. Wśród tych drugich dostępne są nasiona pomidorów sprawdzone z Holandii. Nasiona pomidorów holenderskich zdobyły w naszym kraju ogromne uznanie. Nasiona pomidorów holenderskich to bardzo różne odmiany, które nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i na przetwory.

Klienci ceną nasiona pomidorów holenderskich między innymi za to, że są odporne na choroby, szkodniki i niekorzystne warunki pogodowe. Nie bez znaczenia jest też to, że pomidor holenderski daje obfity plon. Z kolei konsumenci najbardziej cenią to, że pomidor holenderski jest bardzo smaczny.

Pomidor holenderski: jakie odmiany?

Pomidor holenderski to zarówno odmiany bardzo wczesne, wczesne, jak i średniowczesne. Dla pomidorów holenderskich charakterystyczna jest duża siła wzrostu. Pomidory malinowe należą w Polsce do tych, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Od pewnego czasu duże uznanie konsumentów zdobywają pomidory śliwkowe oraz koktajlowe.

Profesjonalne pomidory holenderskie wydają owoce różnej wielkości, różnych kształtów i kolorów. Jeśli chodzi o kolory, to dostępne są pomidory czerwone, żółte, czekoladowe. Owoce wszystkich odmian wybarwiają się naprawdę bardzo dobrze.