Mycie rąk - klucz do zdrowia

Mycie rąk – klucz do zdrowia

Handel

Obecne w domowych łazienkach, publicznych toaletach oraz w placówkach miejskich dozowniki do mydła, które często wypełniane są również substancjami dezynfekującymi, umożliwiają ludziom zadbać o prawidłową higienę dłoni. To właśnie przez nie człowiek najczęściej dostarcza swojemu organizmowi niepożądane bakterie (przetarcie oka, dotknięcie okolicy nosa, ust), które niekorzystnie mogą działać na ludzki organizm. W dobie, kiedy wszyscy chcą walczyć z SARS-CoV-2, regularnie używane dozowniki do mydła stały się już normą. Kiedy z nich korzystać? 

Po kontakcie z różnymi nawierzchniami 

Udając się do miasta, czy też do pracy, człowiek dotyka różnych nawierzchni. Dozowniki do mydła powinny być więc używane zaraz po przyjściu do biura, firmy, w której się pracuje, oraz do domu. Warto z nich również skorzystać zarówno przed skorzystaniem z publicznej toalety, jak i przed jej opuszczeniem.

Bakterie mogą gromadzić się na klamkach, poręczach, drzwiach, blatach, uchwytach w komunikacji miejskiej itd. Należy mieć to zawsze na uwadze i myć regularnie ręce. Dzięki tej prostej czynności można usunąć nawet 90% drobnoustrojów. 

Po codziennych czynnościach 

Z substancji, wydawanej przez dozowniki do mydła, powinno się również regularnie korzystać zaraz przed lub po wykonaniu domowych, naturalnych czynności, takich jak:

  • wyrzucenie śmieci,
  • głaskanie i zabawa ze zwierzęciem, 
  • rozpakowanie torby z zakupami,
  • spożycie i przygotowanie posiłku, 
  • kichnięcie, czy też wyczyszczenie nosa itd. 

Pamiętając o tym, można uniknąć niepotrzebnie przedostających się do ludzkich organizmów różnych bakterii i innych drobnoustrojów.