Jak wybrać rewolwer?

Jak wybrać rewolwer?

Handel

Odwiedzając sklep z bronią, pierwsze, na co zwrócimy uwagę, to olbrzymi wybór broni czarnoprochowej. Jeśli nie mamy doświadczenia, musimy wiedzieć jaki pistolet będzie dla nas najlepszy.

Główne rodzaje rewolwerów

Rewolwery dzielą się na dwie główne kategorie – styl Colta i styl Remington. Podczas gdy w 1800 roku było wielu innych małych producentów produkujących rewolwery różnych stylów, ci dwaj pierwsi producenci stanowili prawdopodobnie 90% okresu rewolwerów i wywarli duży wpływ na nowoczesną konstrukcję rewolweru. Na pierwszy rzut oka każdy styl można łatwo rozpoznać po górnym pasku (część nad cylindrem) lub jego braku.

Colt nie mają górnego paska, podczas gdy Remington ma. Ze względu na tę różnicę należy zauważyć, że demontaż, a czasem ładowanie, jest nieco inny dla każdego stylu. Sklep z bronią czarnoprochową, to doskonałe miejsce gdzie możemy zasięgnąć porady w zakresie wyboru pierwszego rewolweru.

Kolejne różnice między rewolwerami

Oprócz głównych różnic konstrukcyjnych między Colts i Remingtonami, w różnych przedziałach czasowych i między modelami zastosowano również różne materiały ramy. Czasami miało to po prostu związek ze stylem, ale częściej (np. podczas wojny domowej, kiedy na południu było mało stali i zastąpionego mosiądzu), wynikało to z konieczności.

Podobnie jak oryginały, nowoczesne repliki, jakie ma sklep z bronią bez zezwolenia, oferowane są również w różnych materiałach ramy, od niebieskiej i hartowanej na kolor stali, do mosiądzu, a nawet nowoczesnej stali nierdzewnej. Podczas gdy różne stale są najsilniejsze, mosiądz nadaje się również do niskiego ciśnienia roboczego wytwarzanego przez czarny proszek, a mosiądz nadaje niepowtarzalny wygląd okresu.