Dermatolog Poznań

Dermatolog Poznań

Zdrowie

Trądzik to jedna z najczęstszych chorób, z jakimi spotyka się dermatolog Poznań, Warszawa czy Gdańsk, bez względu na lokalizację geograficzną, do gabinetów dermatologów zgłaszają się młodzi ludzie, którzy cierpią z powodu trądziku.

Skąd się bierze trądzik

Trądzik to najczęstsza choroba dermatologiczna wieku młodzieńczego związana jest z łojotokiem i powstawaniem zaskórników, grudek i krostek w okolicach łojotokowych. Istnieje też kilka czynników sprzyjających powstawaniu trądziku. To przerost gruczołów łojowych połączony ze zwiększonym wydzielaniem łoju, wpływ hormonów, zwłaszcza androgenów, nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych oraz namnażanie bakterii Propionibacterium acnes, których obecność w gruczołach łojowych sprzyja powstawaniu wykwitów zapalnych w obrębie skóry. W przypadku kiedy dotknie nas trądzik, nie powinniśmy wpadać w żadnej mierze w panikę. Dermatolog Poznań jest miastem, gdzie bez trudu znajdziemy klinikę leczącą tego typu przypadki.

Leczenie

Leczenie trądziku i jego metody zależą od nasilenia i samego rodzaju trądziku. Dermatolog Poznań może pochwalić się niezwykle dobrymi rezultatami w zakresie leczenia tej choroby i kuracja w klinikach tutaj trwa krócej niż w innych miastach Polski. Najczęściej stosowane jest leczenie miejscowe, które wystarcza w większości przypadków pacjentów. W ostrzejszych przypadkach stosuje się leczenie ogólne. W tej formie leczenie, dermatolog wykorzystuje już antybiotyki.