Ortezy coraz popularniejsze na rynku medycznym!

Ortezy coraz popularniejsze na rynku medycznym!

Zdrowie

Ortezy są obecnie coraz bardziej popularne i stają się alternatywą dla zakładania gipsu. Pośród wielu różnych rodzajów ortez na rynku medycznym, wyróżnić można ortezy stawu skokowego, kolanowego lub barkowego. Celem ortezy jest usztywnienie danego stawu i zapewnienie stabilizacji niezbędnej do prawidłowej regeneracji miejsca kontuzji.

Dlaczego orteza jest lepsza od gipsu?

W dzisiejszych czasach coraz częściej stosuje się ortezy jako zamiennik gipsu. Dzieje się tak, ponieważ gips, mimo że stosowany jest od wieków wiąże się z wieloma wadami, które mogą wywołać niepożądane reakcje organizmu. Jakie są najważniejsze zalety wyboru ortezy?

  • Jest znacznie lżejsza od gipsu, dzięki czemu nie obciąża stopy, a jej noszenie jest dużo bardziej komfortowe.
  • Zapewnia dużo lepsze zabezpieczenie i stabilizację. Można ją dopasować do stopy, dlatego będzie równie skuteczna przy zmniejszeniu obrzęku.
  • Wykonana jest z materiałów, które są przyjemne w dotyku, a przy tym nie obcierają ani nie powodują odparzeń.
  • Trzymanie w niej kończyny jest dużo bardziej higieniczne. Umożliwia chwilowe zdjęcie w celu umycia oraz kontrolowanie wyglądu kontuzji.

Dla kogo polecana jest orteza stawu skokowego?

Orteza stawu skokowego zalecana będzie szczególnie w przypadku skręceń, złamań lub przy urazach ścięgna Achillesa. Zapobiega obrzękom i umożliwia bardzo szybki powrót do zdrowia. Dobrym pomysłem jest również stosowanie jej profilaktycznie lub po odbytej kontuzji. Orteza stawu skokowego przyda się również sportowcom, aby uniknąć urazu w obrębie kostki.