Orteza stawu skokowego

Orteza stawu skokowego

Zdrowie

Co to jest orteza stawu skokowego?

Staw skokowy to jeden z najbardziej narażonych na urazy fragmentów ciała. W dzisiejszych czasach jednak kontuzja w jego obrębie nie jest równoznaczna z kilkutygodniowym noszeniem gipsu. Okazuje się, że przy tego typu urazach najlepszym rozwiązaniem jest orteza stawu skokowego. Podstawową funkcją ortezy jest zmniejszenie obrzęku pourazowego, a tym samym przyspieszenie powrotu do zdrowia. Jest świetnym rozwiązaniem dla sportowców, którzy chcą bardzo szybko wrócić do ćwiczeń.

Kiedy stosuje się ortezę stawu skokowego?

Orteza stawu skokowego sprawdza się przy różnego rodzaju kontuzjach. Najczęściej stosowana jest przy:

  • skręceniach stawu skokowego,
  • złamaniach w okolicach stawu skokowego,
  • urazach ścięgna Achillesa.

Przed wyborem ortezy stawu skokowego w leczeniu kontuzji, należy skonsultować się z lekarzem, który sprawdzi dokładnie, jakiego urazu doznaliśmy i dopasuje odpowiednią ortezę oraz czas jej noszenia.

Dlaczego warto używać ortezy stawu skokowego?

Odpowiedni dobór ortezy stawu skokowego jest bardzo ważny, aby szybko powrócić do formy sprzed urazu. Często decydującym czynnikiem będzie masa ciała pacjenta. Orteza wykonana jest z lekkiego i komfortowego materiału, dzięki czemu nie obciąża mięśni i stawów. Wpływa to nie tylko na czas regeneracji, ale również na odpowiednią higienę. Orteza zapewnia przepływ powietrza, a przy tym nie powoduje otarć lub odparzeń. Można ją nosić również profilaktycznie, aby uchronić stopę przed kontuzjami. Szczególnie zalecana jest dla sportowców oraz osób, które narażone są na duże obciążenie w czasie pracy.