Oświetlenie LED: dlaczego warto?

Oświetlenie LED: dlaczego warto?

Budowa i remont

Oświetlenie LED jest obecnie bardzo popularne. Świetnie sprawdza się zarówno w domach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Każdy producent oświetlenia LED doskonale zdaje sobie sprawę z zalet oświetlenia LED. Przybliżymy je tym, którzy planują zakup oświetlenia LED.

Rozwiązanie przyjazne środowisku

Oświetlenie LED to rozwiązanie przyjazne środowisku. Oświetlenie LED zużywa podczas pracy zdecydowanie mniej energii niż znane od lat, tradycyjne źródła światła. Podczas pracy nie wytwarzają one ciepła. Jak to wygląda w praktyce? Tradycyjna żarówka podczas godziny pracy potrzebuje aż 70W. Z kolei oświetlenie LED zużyje zaledwie 10W, produkując dokładnie taką samą ilość światła. Warto dodać, że oświetlenie LED produkowane jest bez użycia rtęci ani innego rodzaju substancji szkodliwych.

Rozwiązanie na długie lata

Oświetlenie LED to rozwiązanie, które służyć będzie latami. Cechą charakterystyczną oświetlenia LED jest bardzo długi czas pracy. Podkreśli to każdy producent oświetlenia LED. Dostępne obecnie oświetlenie LED to nawet trzydzieści tysięcy godzin pracy. Dla porównania, aby tradycyjne żarówki zapewniły nam światło na tak długo, potrzebowalibyśmy ich około trzydzieści.

Rozwiązanie dla oszczędnych

Oświetlenie LED na pierwszy rzut oka wydaje się być droższe niż tradycyjne. Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się ze znacznie mniejszym zużyciem energii, co oczywiście oznacza mniejsze koszty użytkowania. Do tego dochodzi duża żywotność, co sprawia, że jest to wydatek jeden na kilka lat.

Obecnie każdy, kogo interesuje oświetlenie LED może zakupić ciekawe oprawy oświetleniowe. Bez wątpienia oświetlenie LED zasługuje na uwagę.