Zalety oświetlenia LED

Zalety oświetlenia LED

Budowa i remont

Czasy, kiedy oświetlenie LED było nowinką technologiczną dawno już minęły. Obecnie jest to jeden z popularniejszych rodzajów oświetlenia. Przeszło 60% całego rynku oświetleniowego stanowi właśnie oświetlenie LED. Jakie są jego zalety? Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zakup oświetlenia LED od producenta

Decydując się na oprawy oświetleniowe do oświetlenia LED, można być pewnym, że dba się o środowisko naturalne. Okazuje się bowiem, że oświetlenie LED to nawet 90% mniej zużytej energii niż przy tradycyjnych żarówkach. Warto więc zapłacić nieco więcej za żarówki LED. W dłuższej perspektywie czasowej bardzo się to opłaca. Nie tylko dbamy bowiem o środowisko naturalne, ale również własny portfel. Im mniej zużytej energii, tym niższe rachunki.

Duża żywotność oświetlenia

Każdy producent oświetlenia LED podkreśla, że oświetlenie LED charakteryzuje się znacznie dłuższą żywotnością niż inne dostępne obecnie źródła światła. Kupując oświetlenie LED, można być pewnym, że jest to zakup na lata. Nawet przez dziesięć lat nie trzeba będzie go wymieniać. Dla porównania: tradycyjne żarówki wymieniamy naprawdę bardzo często.

Brak niekorzystnego nagrzewania się

Producent oświetlenia LED zwraca uwagę również na to, że w przypadku źródeł światła LED nie ma efektu nagrzewania się. Oznacza to, że żarówki LED można dotykać bez żadnych obaw nawet zaraz po tym, jak zostały wyłączone. Oprawy oświetleniowe LED to również brak ryzyka pożaru, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo.

Każdy producent oświetlenia LED przekonuje, że oświetlenie LED jest obecnie najlepszym wyborem. Nie ma w tym przesady. Oświetlenie LED jest ekonomiczne, ekologiczne i naprawdę trwałe.