Warto korzystać z usług kurierskich

Warto korzystać z usług kurierskich

Usługi

Hurtownia to biznes, którego działanie nie jest specjalnie skomplikowane. Wszyscy wiemy, dlaczego działa w taki, a nie w inny sposób, chociaż za moment jeszcze przejdziemy do szczegółów. Powodem podjęcia tego tematu jest powstanie tak zwanych brokerów kurierskich. Broker kurierski to swoista odwrócona hurtownia. Co to oznacza w praktyce? Sprawdźmy.

Hurtownia dla kurierów

Producenci sprzedają swoje produkty hurtowniom, by te rozprowadzały potem ich produkty do odbiorców indywidualnych. Sprzedaż bezpośrednio do klienta końcowego byłaby bowiem tutaj wielkim problemem, z którym producenci nie chcą się po prostu mierzyć. Hurtownie robią to lepiej.

Obniżają koszty dystrybucji, podnoszą jej jakość? Ogólnie rzecz biorąc, wszystko robią lepiej. Usługi kurierskie działają poniekąd w sposób odwrotny, niż produkcja i sprzedaż produktów. Tutaj bowiem jest jeden odbiorca końcowy paczek – kurier. To jemu zależy, żeby nie bawić siew nadanie paczki z każdym pojedynczym klientem. Widać to bardzo dobrze po sklepach internetowych, gdzie tanie przesyłki kurierskie są łatwo dostępne, a my sami za podobną usługę zapłacimy fortunę.

Co robi broker?

Broker sprawia, że tani kurier jest dostępny także dla nas. Za jego sprawą możemy bowiem nie być nadawcą tylko jednej paczki, ale być częścią wielkiego pakietu, który znacznie obniża cenę. Do kuriera trafia od razu oferta przetransportowania kilkuset paczek, co jest dla niego wygodne. Agregacją zajmuje się broker, a dla nas nie ma tak naprawdę żadnej różnicy. Poza oczywiście znacznie niższym kosztem całej usługi oraz również bardzo istotną możliwością wygodnego porównania ofert różnych przewoźników.