Nowoczesne kleje i produkty uszczelniające

Nowoczesne kleje i produkty uszczelniające

Budowa i remont

Kleje to bardzo szeroka kategoria produktów wykorzystywanych przez amatorów i profesjonalistów. Kleje przemysłowe występują w wielu różnych rodzajach. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym.

Czym się odznaczają kleje przemysłowe?

Dobre kleje przemysłowe to przede wszystkim produkty, które gwarantują bezpieczeństwo klejenia. Kleje przemysłowe produkowane są na bazie wysokiej jakości składników i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. To gwarancja, że utworzą one trwałą, wytrzymałą spoinę.

Jednym z rodzajów klejów przemysłowych jest klej montażowy. To produkt, który doskonale sprawdza się do łączenia elementów ceramicznych, szklanych, ze stali i metalu. Różnorodność produktów oferowanych na rynku sprawia, że można znaleźć klej montażowy, który sprawdzi się do łączenia różnych elementów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Klej EPDM i szlam uszczelniający: do czego służą?

Klej EPDM także zaliczany jest do klejów przemysłowych. Klej EPDM jest klejem hybrydowym, który może być stosowany także jako uszczelniacz. Plusem jest to, że klej EPDM może być stosowany nie tylko na suchych, ale także na wilgotnych powierzchniach.

Do wykonania hydroizolacji sprawdza się szlam uszczelniający. Jest to bardzo elastyczna zaprawa na bazie cementu. Szlam uszczelniający może być stosowany do hydroizolacji ław fundamentowych. Swoje właściwości szlam uszczelniający zachowuje nawet w bardzo niskich temperaturach. Można go więc stosować również na zewnątrz.