Wysokiej jakości kleje montażowe dla przemysłu

Wysokiej jakości kleje montażowe dla przemysłu

Budowa i remont

Klejenie to jeden z najbardziej popularny sposób łączenia ze sobą bardzo różnych materiałów. Metoda łączenia materiałów na klej wykorzystywana jest między innymi w przemyśle. Na rynku dostępne są więc dzisiaj kleje przemysłowe. Oprócz tego producenci oferują różnego rodzaju uszczelniacze.

Kleje montażowe: jakie są rodzaje?

Kleje przemysłowe są bardzo zróżnicowane pod względem składu i właściwości klejących. Dzięki temu każdy może wybrać kleje przemysłowe, które najlepiej spełniają wszystkie jego oczekiwania. Kleje przemysłowe to między innymi kleje poliuretanowe i akrylowe.

Klej montażowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Może być stosowany przez profesjonalistów i w warunkach domowych. Po klej montażowy wyjątkowo chętnie sięga branża budowlana. Klej montażowy może być stosowany do łączenia elementów wykonanych ze stali, ceramiki, metalu, szkła. Nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych elementów mocujących, co znacznie przyspiesza wykonywanie różnych prac montażowych.

Czym są kleje EPDM?

Na rynku dostępny jest też klej EPDM, który doskonale sprawdza się jako uszczelniacz. Klej EPDM to rodzaj syntetycznego kauczuku. Klej EPDM jest odporny na rdzę, gwarantuje też bardzo dobrą przyczepność. Do produktów używanych w budownictwie zalicza się też szlam uszczelniający. Znajduje on zastosowanie jako powłoka hydroizolacyjna. Szlam uszczelniający produkowany jest na bazie cementu. Na rynku dostępny jest szlam uszczelniający jedno- i dwuskładnikowy. To produkt doskonale zabezpieczający przed wilgocią.