Kleje dla przemysłu i branży budowlanej

Kleje dla przemysłu i branży budowlanej

Budowa i remont

Kleje to bardzo szeroka kategoria produktów obejmująca substancje do stosowania przez profesjonalistów i amatorów. W tej pierwszej grupie znajdują się między innymi różne kleje przemysłowe.

Kleje przemysłowe: jakie posiadają zalety?

Kleje przemysłowe są bardzo zróżnicowane pod względem składu, dzięki temu mają bardzo szerokie zastosowanie. Na rynku dostępne są między innymi kleje przemysłowe poliuretanowe. To klej montażowy, który może być jednoskładnikowy albo dwuskładnikowy. Poliuretanowy klej montażowy sprawdza się do łączenia materiałów wykonanych z metali, drewna, tworzyw sztucznych.

Zaletą jest to, że klej montażowy poliuretanowy tworzy bardzo wytrzymałą spoinę. W branży budowlanej bardzo szerokie zastosowanie ma także klej EPDM. Może on zostać wykorzystany do łączenia różnych materiałów. Przede wszystkim klej EPDM znajduje zastosowanie przy klejeniu membran i folii dachowych. Klej EPDM nie tylko na dachach, ale także na posadzkach.

Jak wykonać hydroizolację?

Na rynku znajduje się szeroka gama nowoczesnych uszczelniaczy. Hydroizolację wielu obiektów można dzisiaj wykonać stosując szlam uszczelniający. Ma on bardzo szerokie zastosowanie. Szlam uszczelniający sprawdza się do wykonania zarówno izolacji przeciwwilgociowej, jak i przeciwwodnej.

Producenci proponują szlam uszczelniający jednoskładnikowy i dwuskładnikowy. Każdy z tych produktów jest mrozoodporny. Dzięki temu można je stosować zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Wykonane nimi hydroizolacje są bardzo odporne na uszkodzenia.