Kupujemy wózek dla dziecka

Kupujemy wózek dla dziecka

Dziecko

Wózek z pewnością należy do tych akcesoriów, które są niezbędne przez co najmniej kilkanaście miesięcy od przyjścia dziecka na świat. Jest niezbędny między innymi do tego, aby można było z malcem wychodzić na spacer czy podróżować. W sklepach jest mnóstwo różnego rodzaju wózków. Jaki wybrać najlepszy wózek dziecięcy?

Rodzaje wózków dziecięcych

Dużą popularnością wśród rodziców cieszą się wielofunkcyjne wózki dziecięce. Są wśród nich zarówno wózki dziecięce 2w1, jak i 3w1. Wózki dziecięce 2w1 to połączenie gondoli (wózka głębokiego) i spacerówki. Z kolei wózki dziecięce 3w1 są połączeniem gondoli, wózka spacerowego i fotelika samochodowego. Wózki dziecięce wielofunkcyjne są bardzo stabilne, można nimi manewrować bez problemów. Są oczywiście bezpieczne. Nie należą do najtańszych, dlatego na zakupach trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów.

O tym należy pamiętać

W przypadku zakupu wózka wielofunkcyjnego bardzo ważne jest to, czy można włożyć go na stelaż bez problemów. Liczy się także szybkość montażu. Najlepszy jest wózek, którego stelaż jest stosunkowo lekki. Stelaże wielofunkcyjnych wózków dziecięcych wykonuje się ze stali lub aluminium. Te drugie są zdecydowanie lżejsze. Wybierając wózek 3w1 należy pamiętać o tym, że musi on być dopasowany do modelu samochodu. Przede wszystkim jednak musi zapewniać bezpieczeństwo maluchowi w czasie podróży samochodem. Koniecznie na wyposażeniu muszą znaleźć się więc pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Bez względu na model, wózki dziecięce powinny mieć duże, pompowane koła.