Jak wybrać wózek dziecięcy?

Jak wybrać wózek dziecięcy?

Dziecko

Oczywiście każda mama chce dla swojej pociechy wszystkiego, co najlepsze. Dlatego sięga po ubranka z najlepszych tkanin i kaszki zawierające wyłącznie wartościowe składniki. Zasada ta tyczy się także wózków. Wózki dziezięce to szeroki wybór produktów znacznie różniących się między sobą. Pojawia się w związku z tym pytanie jak wybrać odpowiedni wózek dla dziecka.

Jakie wózki dla dzieci znajdziemy w sklepach?

Producenci oferują dzisiaj szereg rodzajów wózków dziecięcych. Najbardziej ogólny podział wózków dziecięcych wyróżnia:

  • wózki dziecięce spacerowe;
  • wózki dziecięce 3w1 – określa się je również mianem wielofunkcyjnych;
  • wózki dziecięce 2w1 – to tak zwane wózki głęboko – spacerowe.

Do tego dochodzą wózki biegowe przeznaczone do uprawiania joggingu, a także wózki bliźniacze oraz te dla trojaczków. Chcąc kupić dobry wózek, musimy sobie w związku z tym przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie czego oczekujemy od wózka.

Wózki wielofunkcyjne dla dzieci

To ciekawy rodzaj wózków dziecięcych. Wystarczy kupić jeden taki wózek, aby maluch korzystał z niego aż do ukończenia trzeciego roku życia. W skład takiego wózka wchodzi bowiem gondola, spacerówka, a także fotelik samochodowy z odpowiedniej grupy wagowej. Oczywiście taki wózek to nieco większy koszt, ale trzeba pamiętać, że tak naprawdę bardziej opłaca się kupić jeden wózek wielofunkcyjny niż wózek głęboki, spacerowy i fotelik do auta oddzielnie. Obecnie coraz więcej rodziców decyduje się na taki właśnie wózek. Zainteresowanych tematem wózków dziecięcych odsyłamy do naszego innego artykułu.