Jak nosić biustonosz samonośny?

Jak nosić biustonosz samonośny?

Moda

Biustonosz to bardzo ważny element damskiej bielizny. W sklepach z bielizną panie mają dzisiaj do wyboru mnóstwo fasonów biustonoszy. Wśród nich jest także biustonosz samonośny. To dość szczególny rodzaj biustonosza. Przyjrzymy mu się bliżej.

Wybór biustonosza samonośnego

Biustonosz samonośny to rodzaj stanika, który w sklepach z damską bielizną jest dostępny od niedawna. O jego zaletach zdążyło się jednak już przekonać bardzo wiele kobiet. Biustonosz samonośny jest jednocześnie komfortowy w noszeniu i bardzo estetyczny. Najczęściej wybierany jest przez kobiety, które mają w planach założenie kreacji z odkrytymi plecami. Ten rodzaj biustonosza sprawdza się także do sukienek i bluzek z dużym dekoltem.

Czym różni się od innych rodzajów biustonoszy?

Największa różnica między zwykłymi biustonoszami a tymi samonośnymi polega na rodzaju materiału użytego do ich uszycia. O ile do szycia tradycyjnych biustonoszy używane są różnego rodzaju tkaniny, o tyle do szycia biustonoszy samonośnych używany jest silikon. Miseczki samonośnego biustonosza połączone są ze sobą sznureczkiem, w samonośnym biustonoszu brak jest dolnego pasa, który otacza talię oraz ramiączek. Biustonosze samonośne są samoprzylepne. Warstwa samoprzylepnego żelu na spodniej stronie miseczek sprawia, że trzymają się one idealnie na biuście. Biustonosz samonośny to idealne rozwiązanie nie tylko dla kobiet o małych piersiach. Samoprzylepne, silikonowe miseczki doskonale podtrzymują także średni i bardzo duży biust.