Korzyści z wynajmu aut

Korzyści z wynajmu aut

Motoryzacja

Transport towarów jest szeroko rozpowszechniony we wszystkich regionach Polski. Choć wynajem aut dostawczych Wrocław nie jest jeszcze w Polsce tak popularny, to ma wiele zalet, a wypożyczalnia samochodów dostawczych Wrocław, pozwala nam dostosować formułę floty pojazdów do naszych potrzeb.

Czym jest wynajmowanie aut dostawczych Wrocław?

Wynajem aut dostawczych Wrocław to czasowe przekazanie leasingobiorcy sprzętu do użytkowania na zasadzie przekazywania najemcy stałych miesięcznych opłat. W przeciwieństwie do leasingu czy kredytu samochód nie jest bezpośrednią własnością przewoźnika. Jednocześnie ta metoda tymczasowej własności pozwala rozwiązywać różnego rodzaju problemy transportowe i unikać dużych inwestycji. Wynajem aut dostawczych Wrocław, zdaniem większości uczestników rynku transportowego, to najbardziej opłacalna formuła tworzenia floty pojazdów.

Korzyści z wynajmu aut dostawczych

Rozważmy następującą sytuację. Przewoźnik jest gotowy do wzięcia udziału w ogłoszonym przetargu na przewóz towarów. Jednak zgodnie z opublikowanymi warunkami usługa musi być wykonana przy użyciu określonej liczby maszyn.

Zakup nowych samochodów do jednorazowego udziału w przetargu jest absolutnie bezzasadny. W takim przypadku wynajem samochodów dostawczych Wrocław jest więc najlepszym rozwiązaniem. Wynajem aut dostawczych pozwala na zrealizować zamówienie, przy minimalnym zaangażowaniu środków inwestycyjnych. Umowa najmu samochodu zostaje zawarta w ciągu jednego dnia roboczego. Dzięki temu samochód jest do dyspozycji przewoźnika w jak najkrótszym czasie. Inną równie powszechną sytuacją jest podpisanie przez firmę transportową umowy na określony czas bez dalszego przedłużania.

Do jego realizacji potrzebne są samochody, których obecnie nie ma we flocie. Pozyskanie nowych pojazdów do przewozu ładunków na podstawie zawartej nawet rocznej umowy, ale bez dalszych perspektyw, jest krokiem co najmniej krótkowzrocznym. I tu znowu najkorzystniejszy okazuje się wynajem.