Kupić czy wziąć auto na abonament?

Kupić czy wziąć auto na abonament?

Motoryzacja

Często usługa, dzięki której można wziąć samochód na abonament, źle jest postrzegana przez właścicieli czterech kółek, którzy dopatrują się w niej niepotrzebnych i dużo większych wydatków. Jednak czy na pewno tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się, co przemawia za tym, aby bliżej zaznajomić się z ofertami tego typu. 

Koszty mówią same za siebie 

Samochody to duże wydatki i to niezależnie od tego, czy są nowymi, czy też już używanymi pojazdami. Ich koszt eksploatacji również nie pozwala zapomnieć o nich właścicielom (przeglądy, serwis w razie wyeksploatowania danego komponentu, zakup i zmiana opon itd.). Decydując się na samochód na abonament, również nie ominie się większości tych sytuacji. Wybierając jednak odpowiednie pakiety, nie będzie trzeba się nimi finansowo przejmować. Tego typu wybory mogą zaoszczędzić podczas trwania umowy wielu niepotrzebnych, mocno stresujących zdarzeń. 

Zmieniaj do woli samochody na abonament 

Nie jest tajemnicą, że na tle Europy to Polacy jeżdżą jednymi z najstarszych modeli aut, które średnio liczą sobie około 14 lat. Jest to uwarunkowane wieloma czynnikami, również tymi związanymi z wysokimi kosztami nowych modeli. Samochód na abonament pozwala jednak wyrwać się z tej statystyki.

Nawet nowszy pojazd, liczący sobie 2-3 lata, jest już dzisiaj w zasięgu możliwości wielu osób. Dużym udogodnieniem jest fakt, że po upływie umowy można go po prostu odstawić i wybrać inny, nowszy model. Jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.