Dziecko w wanience

Jak przygotować się do pierwszej kąpieli noworodka, czyli jakie kosmetyki wchodzą w grę

Dziecko

Pierwsza kąpiel noworodka wielu rodzicom jawi się jako coś niemalże niemożliwego do przejścia. Tymczasem okazuje się, że odpowiedzieć na pytanie jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka wcale nie jest taka trudna. Tym razem skoncentrujemy się na kwestii dotyczącej kosmetyków dla maluszka. Ich odpowiedni dobór wpływa bowiem na zdrowie skóry dziecka, a tym samym jego samopoczucie.

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Jak przygotować kąpiel dla noworodka to pytanie, które wielu rodziców chętnie stawia. Jeśli chodzi o kosmetyki do kąpieli, to uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na co, aby były one dopuszczone do użytku w przypadku tak małych dzieci. Jeśli na opakowaniu nie znajduje się informacja na ten temat, ze stosowania kosmetyku należy zrezygnować. Wskazane jest sięganie po te kosmetyki, które charakteryzują się bardzo prostym składem. Generalnie im mniej składników, tym kosmetyk bardziej przyjazny dla dziecięcej skóry.

Na co postawić?

Pierwsza kąpiel noworodka to doskonała okazja do zakupu mydełka dla noworodków i niemowląt. To kosmetyk, który można stosować bez żadnych obaw, jeśli chodzi o zdrowie malucha. Mydełka mają prosty skład i nie podrażniają dziecięcej skóry. Nadają się do mycia nie tylko ciała, ale również włosków.

Pierwsza kąpiel noworodka wcale nie musi być stresującym wydarzeniem. Jak przygotować kąpiel dla noworodka to pytanie, które często pojawia się wśród rodziców. Jeśli temat ten kogoś interesuje, odsyłamy do naszego innego tekstu, w którym mówimy jeszcze więcej o przygotowaniu do pierwszej kąpieli maluszka.