Dziecko w wanience

Przygotowujemy pierwszą kąpiel noworodka: jakie kosmetyki będą najbardziej odpowiednie?

Dziecko

Jak przygotować kąpiel dla noworodka to pytanie, które zadawane jest bardzo często. Wiele osób obawia się pierwszej kąpieli dziecka, nie wiedząc jak się do niej przygotować. Tymczasem okazuje się, że pierwsza kąpiel noworodka wcale nie jest wydarzeniem strasznym. O czym pamiętać, jeśli chodzi o kosmetyki dla tak małego dziecka? Nigdy nie należy ich bowiem wybierać przypadkowo.

O czym nie wolno zapomnieć?

Jeśli chodzi o pierwszą kąpiel noworodka i kosmetyki, które można podczas niej zastosować, należy pamiętać o tym, że preparaty przeznaczone dla osób dorosłych dla dzieci zupełnie się nie nadają. Najlepsze dla takich maluchów są te kosmetyki, których skład jest naprawdę ubogi. Im mniej składników zawiera dany kosmetyk do mycia, tym oczywiście lepiej. Zbyt duża ilość składników może sprawić, że preparat doprowadzi do podrażnień czy reakcji alergicznej. A tego z pewnością nie chciałby żaden rodzic.

Mydełko dla noworodków i niemowląt

To kosmetyk, którego popularność jest ogromna. Wszystko za sprawą wyjątkowo delikatnego działania. Mydełko myje, a jednocześnie nie podrażnia i nie uczula. Dzięki temu można je stosować bez żadnych obaw. Co ważne, decydując się na zakup mydełka, nie musimy już sięgać po żaden preparat do mycia włosków. Mydełko przeznaczone jest bowiem zarówno do mycia skóry, jak i włosów maluszka.

Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka to pytanie, które często pojawia się wśród młodych rodziców. Nasze rady z pewnością w tym pomogą. Zainteresowanych tym tematem odsyłamy również do naszego innego artykułu, z którego można dowiedzieć się jeszcze więcej, jeśli chodzi o kąpiel noworodków.