Ręka dziecka

Co potrzebne do pierwszej kąpieli, czyli ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny

Dziecko

Pierwsza kąpiel w życiu dziecka to ogromne wyzwanie dla rodziców. Wielu z nich obawia się kąpania malucha. Tymczasem okazuje się, że strach ma wielkie oczy. Pojawia się jednak pytanie jak przygotować się na pierwszą kąpiel. Co potrzebne do pierwszej kąpieli, aby przebiegła ona bez niepotrzebnego stresu?

Ręcznik

Pierwsze, co przychodzi na myśl, kiedy ktoś zadaje pytanie dotyczące tego co potrzebne do pierwszej kąpieli to ręcznik. Należy zaopatrzyć się w duży ręcznik, którym można będzie bez trudu owinąć malucha. Ważne, aby był to ręcznik wyprany i wyprasowany. Nie może to być ręcznik, który był używany przez kogoś i nie został wyprany. Ciekawą propozycją są ręczniki z kapturkami, które zapewniają ochronę również delikatnej główki maluszka.

Pieluszka

Dno wanienki należy wyłożyć. Najlepiej sprawdza się pieluszka tetrowa. Co ważne, nie pociąga ona za sobą również niepotrzebnie dodatkowych kosztów. Jeśli nie liczmy się z pieniędzmi, możemy postawić na specjalną matę, która przeznaczona jest do wykładania wanienki. Decydując się na nią, należy pamiętać, aby regularnie ją czyścić. W przeciwnym razie stanie się ona domem pleśni, bakterii i grzybów, co z pewnością odczuje nasz maluch.

Co potrzebne do pierwszej kąpieli to pytanie, na które można odpowiadać naprawdę bardzo długo. To, co wymieniliśmy, to jedynie niewielki wycinek tego, co przyda się podczas pierwszej kąpieli maluszka. Warto pamiętać również o własnym spokoju oraz uśmiechu – bez wątpienia ułatwi to kąpiel. Trzeba bowiem pamiętać, że dzieci przejmują nasze stany emocjonalne. Nasze zdenerwowanie sprawi więc, że one również zaczną się stresować.