Czy warto przyjmować suplementy diety i witaminy?

Czy warto przyjmować suplementy diety i witaminy?

Zdrowie

W sklepach internetowych i stacjonarnych, a zwłaszcza w telewizji można natknąć się na szeroką ofertę suplementów diety dosłownie na wszystko. Tak przedstawianie suplementów diety szkodzi przede wszystkim osobom, które faktycznie potrzebują uzupełnienia swojej diety wartościowymi produktami.

Wspieranie organizmu

Działanie suplementów diety można określić jako wspierające organizm w przypadku braku składników w organizmie. Dobrze dobrana fraza w wyszukiwarce Google „suplementy diety sklep” przeżuci nas na sklep ze suplementami diety pochodzących ze sprawdzonego źródła a te mogą zdziałać cuda i polepszyć funkcjonowanie układów w ciele człowieka.

Powszechne niedobory

Czasami może nam się wydawać, że producenci suplementów diety wmawiają nam, że mamy niedobór składników odżywczych i witamin. Niestety, jest to błędne przekonanie. Niedobory składników odżywczych występują powszechnie u różnych ludzi, zarówno kobiet i mężczyzn, w różnym wieku.

Kiedy stosować suplementację diety?

Istnieje kilka przypadków, kiedy stosowanie suplementów diety jest wskazane. Są to:

  • okres osłabionej odporności,
  • kobiety, które myślą o zajściu w ciążę,
  • kobiety, które spodziewają się przyjścia na świat dziecka,
  • jako uzupełnienie diety w przypadku choroby – po konsultacji lekarskiej.

Przed kupnem suplementów diety należy skonsultować przyjmowanie preparatów z lekarzem. Szczególną ostrożność należy zachować przy jednoczesnym przyjmowaniu leków. Suplementy diety powinny być traktowane jako uzupełnienie, dodatek do zdrowej i zbilansowanej diety, która zapewnia odpowiednią dawkę niezbędnych składników odżywczych, minerałów i witamin.