Gdzie kupować sprzęt rehabilitacyjny?

Gdzie kupować sprzęt rehabilitacyjny?

Zdrowie

Kule łokciowe, wózki inwalidzkie, łóżka i materace medyczne, przyrządy do ćwiczeń – to tylko niektóre propozycje o charakterze rehabilitacyjnym, które w swojej ofercie posiada sklep medyczny Poznań. W zasobach placówki można znaleźć zarówno rozwiązania dostępne od ręki, jak i sprzęt zamawiany zgodnie z potrzebą klientów, także objęty refundacją NFZ.

Dla dorosłych i dla dzieci

Sklep medyczny Poznań to placówka handlowa, w której ofercie można znaleźć wysokiej jakości sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, przeznaczony zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Wśród propozycji znajdują się zarówno rozwiązania doraźne, stosowane w wyniku doznanych urazów lub podczas standardowej rehabilitacji, jak i narzędzia adresowane dla osób niepełnosprawnych, w których przypadku stosowanie sprzętu rehabilitacyjnego jest codzienną koniecznością.

Nietrudno zauważyć, że sklepy medyczne najczęściej są odwiedzane przez osoby, w których przypadku konieczne jest wsparcie medyczno-rehabilitacyjne, zarówno doraźne, jak i stałe.

Podstawowe narzędzia rehabilitacyjne oraz medyczne, wspomagające powrót do zdrowia lub umożliwiające codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie, sklepy medyczne w Poznaniu oferują praktycznie od ręki – mowa tu głównie o rozwiązaniach typu kule łokciowe czy ortezy. Zdarza się jednak, że potrzebne jest łóżko rehabilitacyjne, wózek inwalidzki lub specjalny materac, dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej. Najczęściej są to sprzęty wskazane przez lekarza, czego potwierdzeniem jest wystawiona przez specjalistę recepta, nota bene, wspomniane sprzęty często podlegają refundacji ze środków NFZ.

Praktycznie każdy sklep ortopedyczny posiada w swojej ofercie specjalistyczny sprzęt medyczny, należy jednak pamiętać, że realizacja recepty może trwać nawet kilka dni, zwłaszcza, gdy konieczne jest zamówienie konkretnego rozwiązania.
Reasumując, sklep rehabilitacyjny to placówka oferująca doraźne i stałe rozwiązania rehabilitacyjne i medyczne. Z usług jednostki mogą korzystać zarówno instytucje o charakterze leczniczo-rehabilitacyjnym, jak i klienci prywatni.