Auto własne czy na abonament? Wady i zalety

Auto własne czy na abonament? Wady i zalety

Motoryzacja

Własne auto to niepodważalnie bardzo komfortowy środek transportu, który daje człowiekowi dużo swobody. Jest ono nieodłącznym kompanem w drodze do pracy, na zakupy, wakacje itd. W dzisiejszym świecie, oprócz możliwości kupna takiego pojazdu, pojawiły się dodatkowe opcje, takie jak samochód na abonament.

Ta atrakcyjna w ostatnim czasie alternatywa kusi zarówno osoby prywatne, szukające pewnych oszczędności, jak i firmy, które chcą zapomnieć o obowiązkach, związanych z eksploatacją tego typu środka transportu. Jakie można zatem wyróżnić wady oraz zalety, związane z samochodem w abonamencie? Przekonaj się, zapoznając z niniejszą treścią. 

Zalety mówią same za siebie 

Wybierając odpowiedni dla siebie samochód na abonament można:

  • bez problemu wymienić go po zakończeniu umowy,
  • zapomnieć o płatnych, regularnie odbywanych kontrolach (jest to zazwyczaj w podstawowym pakiecie), 
  • dostosować za pomocą odpowiednich parametrów wysokość comiesięcznego czynszu,
  • zdecydować się na dodatkowe, ułatwiające w dużej mierze życie pakiety (kompletne ubezpieczenie, pakiet opon, assistance, czy też full serwis). 

Nie można zapomnieć o wadach 

Poza tak wieloma zaletami samochód na abonament to również wady, z których należy sobie zawsze zdawać sprawę. Zaliczyć do nich niepodważalnie należy:

  • limit kilometrów – ustala się go zawsze przed podpisaniem umowy i lepiej go nie przekraczać. Dlatego też zawsze warto zastanowić się nad jego ustaleniem dwa razy,
  • niestety po skończeniu umowy pojazd nie będzie własnością kierowcy.