Zmiana diety – odchudzanie tłuszczem

Zmiana diety – odchudzanie tłuszczem

Gastronomia

Pewnie dla wielu osób będzie to brzmiało nieco abstrakcyjnie, ale rzeczywiście odchudzanie tłuszczem jest możliwe i skoro taka opcja istnieje to warto z niej skorzystać. Chodzi o taką propozycję jak dieta keto. Zakłada ona wyłącznie węglowodanów na rzecz tłuszczów. Pobudzą one produkcję ciał ketonowych, które sprawią, że utrata zbędnych kilogramów będzie przebiegać bardzo szybko i odchudzanie wreszcie stanie się dla wielu osób możliwe i efektywne. Należy podkreślić, że ten sposób żywienia to kolejna pojawiająca się dieta niskowęglowodanowa, dlatego to co istotne to całkowita zmiana sposobu żywienia. 

Mało węglowodanów, dużo tłuszczów 

Dieta ketogeniczna zakłada, że będzie można ograniczać ilość spożywanych węglowodanów właśnie na rzecz przyjmowania większej ilości tłuszczów. To co jednak bardzo istotne to fakt, że ta ilość tłuszczów będzie rzeczywiście znacząco zwiększona, ponieważ do około 80% całego dziennego zapotrzebowania kalorycznego, gdzie normalnie jest to około 30%. Dlatego właśnie dieta keto będzie tak istotnie wyróżniać się z innych typów żywienia. 

Skuteczna walka z padaczką 

Jednak przepisy ketogeniczne będą wskazane nie tylko dla osób, które będą chciały stracić kilka kilogramów. To przede wszystkim dieta, która polecana jest osobom zmagającym się padaczkom lekooporną. Dla tych osób właśnie zwiększenie dawki tłuszczów w diecie będzie bardzo dobrą możliwością zmiany samopoczucia i jego poprawy. Dzięki stosowaniu takiej diety ataki mają być słabsze i ma być ich mniej, dlatego osoba zmagająca się z padaczką rzeczywiście poczuje się lepiej.