Metoda In Viyro

Metoda In Vitro

Zdrowie

Obecnie leczenie niepłodności za pomocą wspomaganych metod zapłodnienia stało się jednym z obszarów współczesnej medycyny. Każda klinika leczenia niepłodności Warszawa wykorzystuje skuteczną metodę in vitro.

Czym jest metoda in vitro?

Zapłodnienie in vitro to metoda leczenia niepłodności, w której jajo zapładnia się w laboratorium, a powstały zarodek przenosi się do jamy macicy kobiety. W bardziej skomplikowanych przypadkach można użyć komórki jajowej lub nasienia dawcy. Klinika leczenia niepłodności Poznań stosują tę metodę tylko w przypadku, kiedy naturalne sposoby zajścia w ciążę zawiodły. Ta metoda została pierwotnie stworzona dla kobiet, które nie miały jajowodów. Przed przeprowadzeniem in vitro kobieta otrzymuje specjalne leki hormonalne, które stymulują wzrost i dojrzewanie nie jednego lub dwóch (jak w zwykłym cyklu), ale kilku pęcherzyków. Klinika leczenia niepłodności Białystok musi mieć bowiem pewność, że w trakcie zabiegu istnieć będzie „zapas zarodków”. Sama kobieta (po treningu) codziennie wykonuje zastrzyki z hormonów. Czas trwania stymulacji hormonalnej wynosi 4-6 tygodni.

Przebieg zabiegu in vitro

Po spełnieniu wszystkich warunków, jakie narzuca klinika leczenia niepłodności Szczecin – kobieta przechodzi zabieg pobieranie jajeczek pod kontrolą USG. Każda klinika leczenia niepłodności Katowice wykonuje ten zabieg ambulatoryjnie. Ta procedura jest minimalnie inwazyjna i jest wykonywana w łagodnym znieczuleniu. IVF jest przeprowadzane bezpośrednio przez embriologa w laboratorium embriologicznym. Za pomocą nowoczesnego sprzętu w specjalnych rozwiązaniach jajo jest zapładniane. Po 2-4 dniach zarodki są gotowe do następnego kroku – przeniesienia zarodka.