Suplementy diety - uzupełnienie codziennej diety

Suplementy diety – uzupełnienie codziennej diety

Zdrowie

Suplementy diety są uzupełnieniem diety, która jest uboga w wartościowe składniki odżywcze, witaminy i minerały. Odpowiednie suplementy diety powinny być stworzone z produktów pochodzących z naturalnych upraw ekologicznych. Znane sklepy internetowe obecnie przedstawiają szeroką ofertę naturalnych suplementów diety, których pochodzenie potwierdzone zostało odpowiednim certyfikatem.

Jak stosować suplementy diety?

Najprostsza odpowiedź brzmi: z rozwagą i zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie powinniśmy samodzielnie przyjmować suplementów, kiedy chorujemy jeszcze na inne choroby – mogłoby to spowodować zneutralizowanie leków czy wystąpienie niepożądanych skutków. Suplementy diety mogą być stosowane jako uzupełnienie, a nie jako jedyne źródło witamin i cennych składników odżywczych.

Jedną z ważniejszych zasad stosowania suplementów diety, ale nie tylko, jest regularność. Dopiero po regularnym zażywaniu tabletek, możemy oczekiwać pojawienia się pozytywnych skutków.

Oferta suplementów diety na rynku

Sklepy internetowe przedstawiają szeroką ofertą suplementów, w tym również dla dzieci i seniorów. Obok witamin i innych produktów zdrowotnych, można znaleźć suplementy wspierające działanie:

  • układu krążenia,
  • układu moczowego,
  • układu nerwowego,
  • układu odpornościowego,
  • układu pokarmowego.

Poza tym, w ofercie sklepów znajdują się również preparaty wspierające oczyszczanie organizmu i odchudzanie (stosując je należy zachować szczególną ostrożność), a także środki na płodność i potencję czy ogólnie zdrową żywność.