Elektroniczne wnioski urlopowe: co za rozwiązanie?

Elektroniczne wnioski urlopowe: co za rozwiązanie?

Dla firm

Coraz więcej firm decyduje się na automatyzację pewnych procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Przybywa firm, które stawiają na nowoczesne technologie i rozwiązania ułatwiające wykonywanie czynności w firmie. Do takich rozwiązań należy program do urlopów.

Jakie są zalety programu do urlopów?

Program do urlopów umożliwia kontrolę nad urlopami w sposób wyjątkowo sprawny. Jest to rozwiązanie, które z powodzeniem może być stosowane w firmach działających w bardzo różnych branżach. Program do urlopów może zostać dostosowany do wymogów danej firmy. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne. Dostęp do programu mają wszyscy: pracownicy, pracodawca, dział kadr. Mogą oni sprawdzić status wniosku o urlop bez najmniejszego problemu. Program pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu pracownikom działu kadr. Dzięki możliwości składania wniosków urlopowych drogą elektroniczną nie ma już potrzeby korzystania z druków i formularzy papierowych. Jest więc także rozwiązanie ekologiczne i przynoszące wymierne korzyści finansowe.

Jakie wnioski są akceptowane przez program?

Zaletą programu do urlopów jest między innymi to, że pracownicy firm, które postawiły na tę aplikację mogą składać wnioski o każdy rodzaj urlopu, który przewiduje Kodeks Pracy. Drogą online pracownicy mogą składać wnioski o udzielenie nie tylko urlopu wypoczynkowego, ale także okolicznościowego, na żądanie, wychowawczego, macierzyńskiego/ojcowskiego, opiekuńczego. Do tego program jest rozszerzony o możliwość rejestrowania i kontrolowania zwolnień lekarskich.