Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy

Zdrowie

Trądzik jest zmorą wszystkich nastolatków na świecie i jedną z częstszych przyczyn, dla których odwiedzają one gabinety lekarskie. Na szczęście z chorobą tą poradzi sobie każdy dermatolog w Poznaniu, a nasze miasto pełne jest specjalistycznych klinik, w których możemy podjąć leczenie.

Przyczyny powstawania trądziku

Trądzik związany jest z powstawaniem grudek, kostek i zaskórników w okolicach łojotokowych. Najczęściej winnym jego powstania są gruczoły łojowe, które przerastając, wytwarzają większą ilość łoju. Zmiany zajmują najczęściej twarz, a dokładnie czoło, nos, brodę i policzki, a także niekiedy także klatkę piersiową.

W niektórych nieleczonych przypadkach przebieg trądziku może być wybitnie przewlekły, a czasami zmiany mogą utrzymywać się przez dziesięciolecia. Na szczęście gabinety lekarskie nie są już bezradne wobec tej choroby, a pomocą będzie nam służyć dermatolog w poznaniu w jednej z wybranych przez nas klinik.

Leczenie

Dermatolog w Poznaniu określi na wstępie charakter naszego trądziku. Gabinety lekarskie pełne są bowiem pacjentów, którzy są w stanie samodzielnie poradzić sobie z trądzikiem. Dlatego, zanim odwiedzimy gabinet lekarski, wypróbujmy szereg kosmetyków dostępnych na rynku. I dopiero kiedy to nie zadziała, zdecydujmy się na wizytę.

Lekarz w większości przypadków zaleci leczenie miejscowe. To oznacza, że tylko raz będziemy zmuszeni odwiedzić gabinet lekarski. W przypadku kiedy przytrafiła nam się ostrzejsza forma trądziku i konieczne będzie leczenie antybiotykiem, to gabinet lekarski jest miejscem, do którego będziemy musieli udać się wielokrotnie po receptę.