Kurierzy działają w oparciu o skalę

Kurierzy działają w oparciu o skalę

Usługi

Każdy z nas za usługi chce płacić jak najmniej, a kiedy sam wykonuje usługi dla innych, chce zarobić jak najwięcej. To normalne i zdrowe. Kiedy chcemy coś wysłać, kupującemu czy poza obrotem gospodarczym, potrzebny jest nam tani kurier. Im tańszy będzie tani kurier, tym lepiej. Pod warunkiem oczywiście, że zachowa odpowiednie standardy świadczonej usługi.

W tym biznesie najważniejsza jest skala i trudno się niestety dziwić, że klientom indywidualnym nalicza się bardzo wysokie stawki w porównaniu z kurierem dowożącym nam rzeczy chociażby ze sklepów internetowych. Ale można to obejść.

Tani kurierzy to kurierzy masowi

Usługi kurierskie maja bardzo wysokie koszty stałe i znacznie niższe koszty zmienne, więc tani kurier to kurier, który w oparciu o swoje zaplecze jest w stanie wykonać bardzo wiele usług w tym samym czasie. Pojedyncze zlecenie to dla niego wielki koszt jednostkowy, więc nie mogą to być tanie przesyłki kurierskie. W tym miejscu pojawia się broker kurierski, czyli specjalny pośrednik, który ma za zadanie zebrać wielu klientów detalicznych w jedną nomen omen paczkę i zgłosić się do kuriera z wieloma przesyłkami na raz.

Oferty tanich kurierów można łatwo porównywać

Nadanie paczki z pomocą brokera jest bardzo proste, ponieważ broker to de facto kolejna porównywarka cen. Taka sama, jak w przypadku ubezpieczeń OC czy zakupów w sklepach internetowych. Po wpisaniu podstawowych danych przesyłki dostajemy szereg możliwości zawarcia umowy, po czym możemy wybrać tego kuriera, do którego mamy zaufanie, a jak nie mamy zaufania do żadnego z nich, to po prostu wybieramy tego najtańszego i gotowe. Potem tylko czekamy na przybycie kuriera i odebranie od nas przesyłki.