Jak wysyłać tańsze paczki?

Jak wysyłać tańsze paczki?

Usługi

Nadanie paczki kurierem jest zdecydowanie najwygodniejszym sposobem na wysłanie czegokolwiek do kogokolwiek. Niezależnie od wartości, ciężaru czy rozmiaru tej rzeczy. Niestety, zazwyczaj nie jest to najtańszy sposób na wysłanie rzeczy i jest to bardzo delikatne ujęcie tematu.

Mówiąc prosto z mostu, jest zwyczajnie bardzo drogo. Może to dziwić w sytuacji, kiedy podobna wysyłka kurierem kosztuje 30% zaoferowanej ceny przy zakupie czegoś ze sklepu internetowego. Tak drogo jest dlatego, że kurierzy nie lubią pracować z klientem indywidualnym. To powiększa ich koszty. Dlatego warto korzystać z usług brokerów.

Usługi brokerów kurierskich

Broker kurierski to porównywarka cen kurierów. Co jednak bardzo istotne, usługi kurierskie dostępne za pomocą takiej usługi są dużo tańsze, niż w klasycznym podejściu – bezpośrednio na stronie kuriera. Dziwne i niezrozumiałe? Nic z tych rzeczy.

Tanie przesyłki kurierskie są możliwe dzięki temu, że kurierzy przyjmują od brokerów zamówienia na duże ilości usług równocześnie. Dzięki temu mogą z łatwością negocjować znacznie lepsze stawki i wszystkim się to opłaca, z nami na czele. Trzeba jednak pamiętać, że porównywarka to kalkulator, a kalkulator to głupie narzędzie, które za nas nie pomyśli. Trzeba go kontrolować.

Przesyłki duże i nietypowe

Tani kurier może nas zaskoczyć wysokimi dopłatami, jeśli nasza przesyłka jest nietypowa. Jeśli jest bardzo duża, ciężka lub ma dziwne kształty, może nie spełniać wymogów regulaminowych danego kuriera. A za to są dopłaty. Te mogą być bardzo różne. Dlatego jeśli mamy taką nietypową przesyłkę, musimy zawsze ręcznie sprawdzić, czy przypadkiem nie podpada pod jakiś wyjątek. Zdarza się to bardzo rzadko, ale się zdarza.