Jak wybrać taśmę led do salonu?

Jak wybrać taśmę led do salonu?

Handel

Jeżeli chcemy, aby nasz salon wyglądał pięknie i gustownie, warto postawić na nowoczesne i eleganckie oświetlenie, do jakiego zaliczają się paski LED, dzięki którym możemy we wnętrzu stworzyć niemalże każdą aranżację świetlną. Niezależnie od tego, czy szukamy źródła światła głównego, czy chcemy, aby paski ledowe były tylko elementem dekoracyjnym, zawsze należy stawiać na profesjonalizm i fachowość wybieranych produktów. Obecnie oświetlenie ledowe, to jedno z najnowocześniejszych i najlepszych sposobów na oświetlenie salonu, dzięki niemu możemy podświetlić podwieszany sufit bądź gzymsy oświetleniowe.

Jaką barwę światła wybrać do salonu?

Wybierając paski LED RGB o, warto zastanowić się nad barwą światła do salonu, powinna ona być dostosowana do wystroju wnętrza. Jeżeli we wnętrzu znajdują się przede wszystkim ciepłe kolory, taki jak żółć, czerwień czy brąz, najlepszą barwę oświetleniową będzie barwa ciepła posiadająca 3000 K bądź 4000 K, każda z nich wprowadzi w salonie pożądane ciepło. Jeżeli w salonie przewaga kolorystyczna to biel i szarość, wybierzmy paski ledowe o barwie 6000 k, tego rodzaju światło jest całkiem białe i będzie doskonale komponowało się z kolorami otoczenia.

Czym najlepiej oświetlić salon?

Kiedy chcemy oświetlić salon, warto zastanowić się gdzie i w jaki sposób zamontować taśmy LED, do tego będą najlepsze wszelkiego rodzaju gzymsy oświetleniowe, które doskonale kryją paski ledowe, a sam montaż gzymsów jest tańszym rozwiązaniem niż podwieszany sufit. W zależności od tego, jaki efekt oświetleniowy chcemy uzyskać we wnętrzu, powinniśmy zastanowić się jakie paski LED wybrać i zamontować na gzymsach bądź suficie podwieszanym. Ważny jest także wybór odpowiedniej barwy, dzięki której zyskamy dodatkowy efekt świetlny.