Energia z owoców w batonach RawBite

Energia z owoców w batonach RawBite

Gastronomia

Batony RawBite to batony energetyczne, które chcą imitować przyrodę i bardzo skutecznie to dla naszego zdrowia robią. Ich producent zwrócił uwagę bowiem na fakt, że swoiste batony energetyczne już w przyrodzie istnieją i wystarczy tylko je zapakować w wygodniejszą formę i zaoferować ludziom, by mogli z niej skorzystać. W ten sposób właśnie powstały batony RawBite.

Inspiracja dla batonów RawBite

Nie jest wielką tajemnicą, co mogło zainspirować baton owocowy. Każdy baton proteinowy to zapas energii i budulce dla organizmu, a rośliny takie zapasy tworzą często w sposób bardzo widowiskowy i znakomicie nam znany, więc nie sposób przegapić tego faktu. Mowa oczywiście o owocach, które są rozwiązaniem natury zaoferowanym dla problemu dostarczania niezbędnych do rozwoju składników odżywczych dla rozwijających się nasion. Upadające owoce użyźniają miejsce, gdzie spadną i pozwalają mu się lepiej rozwijać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z okazji, chociaż trzeba to robić mądrze.

Raw foods w wykonaniu batonów RawBite

Batony RawBite to nie marmolada z owoców. Nie można ich po prostu przerobić na papkę, zasypać cukrem, spasteryzować i w ten sposób dostarczyć ludziom, ponieważ taki produkt by się na wiele nie zdał. Jego właściwości byłyby bowiem zdeterminowane nie tyle poprzez źródło, z którego pochodzi, ale poprzez proces produkcyjny, który je uformował. Batony RawBite to tak zwane raw foods, w których nie wykorzystuje się wysokiej temperatury do obróbki i nie dodaje się też żadnych na dłuższą metę szkodliwych dla organizmu substancji. W ten sposób uzyskuje się zdrowy i pełnowartościowy produkt energetyczny.