Podstawowe rodzaje dyspenserów

Podstawowe rodzaje dyspenserów

Handel

Obecne są w punktach medycznych, urzędach, galeriach, placówkach usługowych, sklepach oraz toaletach publicznych. Dozowniki do mydła i substancji odkażających na dobre zagościły już w ogólnodostępnej infrastrukturze miejskiej. Różnią się one między sobą designem, materiałami, z których są wykonane oraz sposobem dozowania, na którym skupiona zostanie w poniższym wpisie uwaga.

Dozownik do mydła na przycisk 

Modele te przytwierdzane są do ściany i najczęściej znajdują się  w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych. Takie dozowniki do mydła wykonane mogą być zarazem z tworzywa ABS, jak i ze stali nierdzewnej. W zależności od swojej konstrukcji mogą być wypełniane mydłem w płynie, jak i w pianie. 

Bezdotykowe modele dyspenserów 

Poziom higieny, który one zapewniają, jet o wiele większy. Dozowniki automatyczne nie wymuszają na użytkownikach dotykania pompki, czy też przycisku, dzięki czemu unika się kontaktu z powierzchnią, na której mogą znajdować się bakterie. Urządzenia te wypełnia się zarazem mydłem w płynie, jak i preparatami dezynfekującymi. Tego typu dozowniki do mydła najczęściej działają na tradycyjne baterie paluszki – nie można zapomnieć o ich regularnej wymianie. 

Łokciowy mechanizm dozowania 

Nie od dzisiaj wiadomo, że to właśnie na dłoniach gromadzi się najwięcej bakterii. Dozowniki do mydła łokciowe obeszły nijako ten problem. Gwarantują one wysoki poziom higieny, dzięki czemu świetnie spisują się wszędzie tam, gdzie tego typu restrykcje znajdują się na wysokim poziomie. Nic więc dziwnego, że natknąć można się na nie w placówkach medycznych, różnorodnych zakładach produkcyjnych itd.